CENTRUM SETKÁVÁNÍ   Fara ve Starém Sedlišti

Fara ve Starém Sedlišti patřící římskokatolické farnosti Tachov byla zrekonstruována v letech 2001 - 2003. Dnes slouží jako vhodné místo pro různá setkávání: duchovní obnovy mládeže, exercicie pro mladé rodiny či manžele nebo pro kurzy varhaníků. Dům je možné využít také pro rodinné oslavy a menší společenské akce. Kněz již na faře nebydlí.

V přízemí farní budovy se nachází velká plně vybavená kuchyně a společenský sál pro 30 osob. Nechybí odpovídající sociální zařízení. V prvním patře najdete ještě malou kuchyňku, která slouží spíše jako kavárnička a malý sál pro setkání menší skupinky v útulném prostředí. Zde probíhá také pravidelná výuka náboženství a příležitostné přednášky nebo diskusní, případně hudební večery.

Faru obklopuje velká zahrada s provizorním travnatým volejbalovým hřištěm, ohništěm a dětským hřištěm s houpačkami a skluzavkou.

Objekt fary ve Starém Sedlišti je kulturní památkou. V těchto prostorách nabízíme možnost konání duchovní obnovy, exercicie, rekolekce, různé duchovní školení apod.

Správcem fary je pan Petr Fojtíček, s nímž můžete dohodnout termíny akcí na tel. čísle 602 807 704 nebo na fojticek@cmail.cz.