DUCHOVNÍ OBNOVA

NETRADIČNÍ POSTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA V TACHOVĚ

sobota 5.3.2016 v 16.00hod. farní sál Římskokatolické farnosti Tachov, Kostelní 66

Job - Člověk soudí Boha

postní duchovní obnova s Jobem

Na programu bude poslech audionahrávky přebásněné biblické knihy Job.

Přebásnil Daniel Raus.

V hlavních rolích se představí známí herci: Ivan Trojan, Viktor Preiss, Jan Vlasák, Petr Pelzer a další.

Hudba Hubert Bittman.

Čeká Vás 50 minut poutavého poslechu, který Vás přivede k důležitému zamyšlení. Vychutnáte si poetickou krásu a strhující děj. Do popředí se dostane i filosofická stránka starověkého textu, plného nadčasových otázek. Job je kniha o bolesti, ale zdaleka ne jenom o ní. Je to kniha tajemství, jež může být odhaleno až na samé hranici lidských možností.

Když existuje Bůh, tak proč nevinní trpí? Tuhle klasickou otázku nevymyslel žádný ateista. Pochází totiž z Bible. Je to otázka Jobova, stiženého nejhoršími ranami, jaké si člověk uměl představit. Job ale nezůstává jenom u ní. Vyzývá Boha na soud. Za cenu vlastního sebezničení chce odpověď. Odmítá fráze a poučky, chce znát realitu, ať je jákákoliv. A je šokován, když nakonec dopadá všechno úplně jinak. Nenaplní se fráze, poučky, ani představy jednotlivých postav tohoto fascinujícího příběhu. Tajemné rozuzlení jde totiž hlouběji než by kdokoliv čekal. I proto je osud starověkého Joba věčně aktuální, stejně jako je navždy živá jeho otázka, proč.